Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zdrowy przysmaki z wiejskiej zagrody

Witamy Brateczki !!!!

Jak minął Wam wczorajszy dzień, pogoda była cudowna. Jestem pewna, że to był super dzień spędzony z całą rodzinom...

Dzisiejszy dzień spędzimy nadal na wiejskim podwórku, ale dowiemy się jakie przysmaki możemy tam zjeść.

Na początek coś przyjemnego. Zerwijcie sobie jakieś źdźbło trawy i poproście rodzica, albo rodzeństwo o wspólną zabawę  i zaczynamy "masażykźdźbłem trawy".

Każdy z Was mając źdźbło trawki, delikatnie głaszcze nim rodzica. Masowana osoba mówi, czy jest to dla niego przyjemne czy nieprzyjemne uczucie. Mogą spróbować wykonać taki masażyk w kilku różnych miejscach na ciele. Po chwili następuje zmiana i Wy zostajecie masowaną osobą i opowiadacie, czy Wam się podoba to, czy też nie.

 

A teraz zastanówcie się: Co nam daje wieś? – zagadki smakowe.

Rodzic przynosi koszyczek z różnymi produktami pochodzącymi ze wsi. Rodzic zawiązuje Wam oczy, po czym wyjmuje jeden produkt, a zadaniem Waszym jest odgadnięcie nazwy produktu na podstawie jego smaku. (miód, mleko, płatki owsiane, płatki kukurydziane, ser biały, jajka, bułeczki, chleb)

Ciekawe jesteśmy, czy odgadniecie wszystkie smaki. Hmmm....

A czy Wy wiecie, jak powstaje, z czego i skąd? się bierze chlebek. Tak, wszystko zaczyna się na wsi. Postarajcie się sami, albo z pomocą osoby dorosłej na poniższym obrazku, ponumerować etap powstawania chlebka. Zadanie jest bardzo trudne, ale my wiemy, za na pewno dacie sobie sami radę.

http://przedszkole61.opole.pl/2284/1604-biedronki.html 16.04 Biedronki Temat: Jak powstaje chleb? Data: 16.04.2020 Zadania: 1. Słuchanie opowiadania Czesława Janczarskiego "Chleb i żyto" Ania poszła na spacer. Wzięła ze sobą Uszatka. Szli ścieżką ...

Już teraz wiecie jak powstaje chleb, a mianowicie, że powstaje on z mąki, a mąka - ze zboża, które jest siane i rośnie na wsiach. Rolnik sieje zboże, ono rośnie, potem jest koszone i przetwarzane na mąkę. Mąka trafia do piekarni, a tam piekarz przetwarza ją na pyszny chleb, który trafia do sklepów, a ze sklepów do naszych domków.

No to teraz następna zagadka, którą będzie odpowiedz na pytanie Kto nam  co daje…? 

Rodzic wymienia nazwy produktów, które pochodzą od zwierząt ze wsi, a dzieci naśladują zwierzę, które dostarcza człowiekowi ten produkt, np. kiedy nauczyciel powie: Miód, dzieci naśladują fruwające pszczoły (mleko - krowa, koza, jajka  -kura, kaczka). Można zapytać również dzieci, z czego powstają płatki owsiane i kukurydziane, a także sery białe.

A na koniec zabawa matematyczna. Waszym zadaniem będzie narysowanie 10 jajek, bądź też wydrukowanie poniższego (10x) .Można jajeczka pokolorować po swojemu, a następnie je powycinać. Gdy jajka będą już gotowe, połóżcie je wszystkie przed sobą i policzcie, czy na pewno jest 10. Następnie zamykacie oczy, a Rodzic zabiera kilka jajek, po czym Wy od nowa liczycie jajeczka, i zastanawiacie się ile osoba dorosła ich zabrała?, i ile zostało?, jak już to wiecie, układacie równanie, np. 10-2=8, 10-4=6 itd. Można się bawić też w drugą stronę, czyli zamykacie oczy a rodzic dodaje jajka i znowu przeliczacie ile jest i ile zostało dodane i układacie równanie, np. 5+3=8, 4+2=6 itd.

Znalezione obrazy dla zapytania kolorowanka jajka wielkanocne | Kolorowanka, Jajka wielkanocne, Tła do telefonu

Na dzisiaj to już tyle, jutro zaczynamy weekend, mamy nadzieję, że miło go spędzicie...

Do widzenia Kochani.

Miłej pracy!!!