Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zwiedzamy miasteczko robotów

Witam Kochani !!!

Jak tam Wasze kalendarze aktywności, na pewno już są po części zapełnione. Już nie możemy się doczekać Waszych osiągnięć..

Dziś  jak co dzień, mamy  dla Was nowe zadania, ćwiczenia i zabawy.  Na początku pobawimy się troszeczkę w robota. Możecie zaprosić do zabawy pozostałych członków rodziny, myślę, że wszyscy będziecie się fajnie bawić.

Być jak robot”– zabawa naśladowcza - ruchowa.

waszym zadaniem, będzie ustawienie się w dowolnym miejscu w pokoju. Następnie poproście rodzica o włączenie dowolnej muzyki, i poruszajcie się do niej kanciastymi ruchami (czyli takimi jakimi porusza się robot). Na pauzę w muzyce musicie ukłonić się rodzicowi, zginając ciało w pół – w takiej pozycji pozostajecie w bezruchu, aż do ponownego usłyszenia muzyki.

 

Kolejnym zadaniem na dziś będzie:

„Miasteczko robotów”.

Poszukajcie w domu pustych pudełek np. po kremach, po lekach, po pastach do zębów, korki po napojach itd. I zbudujcie z nich mini miasteczko dla robotów (dom, park, kino, sklepy itp.), a na samym końcu, oczywiście musicie zrobić małego robocika, który zamieszka w Waszym miasteczku. Po zakończeniu zadania, zostaje Wam już tylko zabawa swoim robotem.

Chętnie dzieci mogą wykonać, także dużego robota np. z pudełek po butach.

Przykładowe obrazki robotów 

Jak zrobić robota na lekcję techniki? - Zapytaj.onet.pl -Pomysłowe zabawki - robot z kartonu! Cardboard Robots | Zabawki ...

Danbo – fenomenalny robot kartonowy z Japonii | Świat pudełek ...

 

 

 

Z racji tego, że mamy dziś piękną pogodę, a większość z Was ma swoje podwórka, możecie zorganizować sobie fajne zawody, czyli inaczej:

„Wyścigi robotów” – zabawa ruchowa z elementem współzawodnictwa.

Musicie poprosić rodziców, aby pobawili się z Wami. Do wyścigu będzie Wam potrzeby papierowy, bądź plastikowy talerzyk oraz jakaś piłeczka (najlepiej pingpongowa). Ustawiacie się na linii startu, na sygnał  rozpoczynacie wyścig: trzymając talerzyk z piłeczką, krokiem robota musicie dojść do wyznaczonego przez Was wcześniej miejsca, a następnie wrócić do miejsca  STARTU.  Wygrywa osoba, która dotrze oczywiście jako pierwsza.

Miłej zabawy

Pozdrawiam Wasze Panie.