Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Baranek wielkanocny

Witamy Was Stokroteczki...

Dziś mamy trzeci dzień zajęć zdalnych, mamy nadzieję, że zaglądacie tu do Nas i pilnie pracujecie..

Dziś porozmawiamy sobie o Baranku Wielkanocnym, który również jest ważnym symbolem Świat Wielkanocnych. Baranek oznacza dobro, a jak wiadomo "dobro" musi zawsze wygrywać ze "złem". Tak, jak wspomniałyśmy wyżej, jest to też bardzo ważny symbol, i należy go również zapamiętać.

Zapamiętajcie, że w każdym koszyczku, powinien znaleźć się baranek. Jak widać na zdjęciach poniżej, może on być z plastiku, z ciasta, cukru, a a nawet z pysznej czekolady. 

Powiemy wam w sekrecie, że najlepsze są też czekolady, bo później można je zjeść.

BARANEK WIELKANOCNY VIBaranek wielkanocny – symbolika i znaczenie. Jak zrobić baranka wielkanocnego?Baranek Wielkanocny z cukru | TescoBaranek Wielkanocny z czekolady czekoladowe jagnię - 5176882789 - oficjalne archiwum Allegro

 

A czy Wy, drogie dzieci widzieliście baranka na żywo...hmmm?

Kto nie widział, to zapraszamy do poniższych zdjęć. Obejrzyjcie uważnie i zobaczcie, że baranki są bardzo puszyste i mięciutkie, a te malutkie są "słodziutkie"..

Odwaga BARANKA - Mały Przewodnik Katolicki

Obraz premium portret ładny mały baranek pasący się na zielonej łące wiosennej #211164243 - Owce - Obraz premium

Owce miniaturki Quessant pare i barana mini owca barany owca Słopnice - Sprzedajemy.pl

 

Jak już obejrzeliście fotki, to mamy dla Was króciutki wierszyk o Baranku Wielkanocnym. Nauczcie się go na pamięć i wyrecytujcie go, przy świątecznym śniadaniu, na pewno umilicie tym wspólny posiłek.

Cukrowy baranek

ma złote różki.

Pilnuje pisanek,

Na łące rzeżuszki.

 

Na koniec, mamy jeszcze dla was pracę plastyczną. Jeżeli ją wykonacie, prosimy o wysłanie na naszą grupę w ms. Jesteśmy bardzo ciekawe, jak wam wyjdzie. 

Do pracy plastycznej będzie potrzebna wata, bądź waciki kosmetyczne i rysunek baranka. Jedyne, co należy zrobić, to wydrukować obrazek, przykleić barankowi watę i gotowe.. zobaczycie jaki będzie mięciutki, tak jak prawdziwy. 

Można oczywiście, poprosić o narysowanie przez rodzica.

Kolorowanka Owca | Kolorowanki dla dzieci do druku

Na dziś to już wszystko, zapraszamy jutro.

Pozdrawiamy serdecznie.

Pani Magda i Pani Jola