Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ćwiczenia sportowo słuchowe

Witam Was Bratki w czwartek na naszych zajęciach.

Nasz dzień zaczniemy od sportowych ćwiczeń słuchowych. Potrzebna nam będzie piłka i obrazki które wkleję poniżej. Stańcie z rodzicem naprzeciwko siebie. Weźcie do ręki piłkę. Rodzic będzie trzymał obrazki, które kolejno będzie wam pokazywałWaszym zadaniem będzie dzielenie nazw otrzymanych obrazków na głoski (lub w razie problemów, na sylaby). Dzielenie na głoski powinny łączyć z odbijaniem piłki o podłogę (lub jej podrzucaniem i łapaniem) – jedno odbicie, jedna głoska. 

 

 

 

Następnie pobawimy się w zabawę Podaj słowoStańcie znowu naprzeciwko rodzica. Zabawę rozpocznie rodzic. Jego zadaniem będzie rzucić do was piłkę wymawiając głoskę, np. u. Waszym zadaniem jest złap piłkę i powiedzieć słowo rozpoczynające się tą głoską a następnie rzucić piłkę z powrotem do rodzica, wymawiając inną głoskę itd....  

A teraz otwórzcie Karty pracy, cz. 3 na str. 66. − Przeczytajcie z rodzicem lub samodzielnie wyrazy: nie, tak. Połączcie je z odpowiednimi zdjęciami. − Określcie położenie obrazka przedstawiającego piłkę na kolejnych kartkach. − Rysujcie po śladach rysunków piłek. 

Jak już sobie poradzicie z tym zadaniem, chciałabym wam jeszcze dzisiaj wprowadzić literkę ,,J” Obejrzycie zdjęcie jagód.  

 

Opiszcie ich wygląd jagód. Następnie podzielcie słowo jagody na sylaby. Co słyszycie na początku słowa jagody? Podzielcie na sylaby nazwy obrazków, które rozpoczynają się głoską j. 

Teraz otwórzcie książkę Odkrywam siebie. Przygotowanie do czytania, pisania, liczenia, str 39. Przyjrzyjcie się dokładnie jak wygląda litera j, J drukowana.  Pokolorujcie rysunek. Ozdóbcie litery j, J. Następnie odszukajcie wśród podanych wyrazów, wyrazu jagody. Podkreślcie go. A następnie policzcie pokreślone wyrazy. 

Na koniec spróbujcie literkę J napisać kilka razy palcem: w powietrzu, na dywanie i na plecach rodzica, a potem rodzic może napisać na waszych .

Myślę, że świetnie sobie poradzicie ze wszystkimi zadaniami. Pozdrawiamy Was i tęsknimy  

Wasze Panie 

Anitka i Ewa