Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Jestem Polką i Polakiem

Hej Brateczki!!!

Mamy nadzieję, że się wyspaliście, bo mamy dziś dla Was zadania "patriotyczne" i chciały byśmy, żeby dziś każdy z Was skupił się bardzo na Nich.

Powili zbliża się Święto Narodowe, które dokładnie wypada w niedzielę 3 maja. Na początek poproście rodzica o wyjaśnienie, co to? i dlaczego?, obchodzimy to w święto w Polsce i czemu?, jest ono dla nas takie ważne. My poniżej podajemy link, pod którym oczywiście również znajdziecie wyjaśnienie.

https://www.youtube.com/watch?v=2Y1b9Sh_Vos

 

Teraz przypomnimy sobie, jakie mamy Symbole Narodowe. Postarajcie się im dobrze przyjrzeć i je zapamiętać, bp to dla każdego Polaka bardzo ważne.

Przedszkole Samorządowe - CYKL ZAJĘĆ PATRIOTYCZNYCH

 Waszym zadaniem na dziś będzie również wydrukowanie karty pracy z Symbolami Narodowymi i pokolorowanie jej, pamiętając przy tym o użyciu odpowiednich kolorów, bo wszyscy już dobrze wiemy, że nasze Barwy Narodowe, to biel i czerwień.

Symbole Narodowe - Jaki Znak Twój Orzeł Biały Aleksander Bąk

 

Możecie użyć naszej karty pracy, albo wydrukować sobie inną z internetu (jest ich na prawdę bardzo dużo).

Na koniec, mamy dla Was bardzo krótki wierszyk. Mamy nadzieję, że każdy z Was nauczy się go na pamięć, a już w najbliższą niedzielę, pięknie go zarecytuje najbliższym osobom, a może jak wrócimy do przedszkola to zarecytujecie go również Nam.

Święta państwowe i pamiętne daty Rzeczypospolitej Polski ...

Pamiętajcie wszyscy, że Święto to jest dla Nas Polaków, bardzo ważne, obejrzyjcie filmik, przypomnijcie sobie symbole i pamiętajcie o Zadaniach. 

Miłego dnia

Wasze Panie