Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Jesteśmy odkrywcami

Witamy Was Stokroteczki!

Rozpoczyna się już kolejny tydzień kiedy nie możemy się spotkać w przedszkolu jednak obiecujemy, że nie pozwolimy się Wam nudzić! 

W tym tygodniu będzie bardzo ciekawie i jeśli tylko poprosicie Rodziców o małą pomoc, to dowiecie się bardzo dużo ciekawych rzeczy, a nawet odkryjecie sami wiele zjawisk, które Was otaczają! 

Na początek zabawa! 

"Kto potrafi tak jak ja?" - Rodzice pokazują Wam pewne ćwiczenia bądź ruchy, a Waszym zadaniem jest naśladować to co oni robią. (To taka zabawa w jeżyka ;)

Zamieńcie się rolami i teraz Wy pokażcie coś trudnego Rodzicom! Czy ciało maluszka może wykonać to samo co ciało dorosłego człowieka? Przekonajcie się!

 

"Jesteśmy odkrywcami" - zaraz się przekonamy jakie to świetne zajęcie! :)

(Teraz zadanie dla Rodziców!) Przygotujcie dzieciom zabawę w odkrywców! W dużym pudełku/misce/lub na dywanie umieśćcie kilka przedmiotów o wyrazistych kształtach: np: klocek, piłka, miś, przybory kuchenne, przedmioty z łazienki itp. Przykryjcie przedmioty kocem, a zadaniem dziecka będzie zgadywać jedynie po dotyku co znajduje się w środku! Następnie porozmawiajcie z dziećmi!

- Kim jest odkrywca?

- Co to znaczy odkrywać?

- Którą częścią ciała najczęściej odkrywamy nowe przedmioty?

 

Kiedy już odkryjecie wszystkie przedmioty - czeka Was kolejne zadanie: podzielcie odkryte przedmioty na odpowiednie grupy!

1. Przedmioty do zabawy

2.Przedmioty potrzebne w kuchni

3. Przedmioty potrzebne do łazienki

Policzcie je, przekonajcie się, z której grupy przedmiotów odkryliście najwięcej?! 

 

A teraz niespodzianka!!! :) Będziemy malować farbami, ale zamiast pędzelka użyjemy własnych paluszków!

Na dużej powierzchni do malowania postarajcie się namalować paluszkami to co odkryliście pod kocem! Jedna wybraną rzecz! Nie bójcie się pobrudzić rączek, jesteście w domu - mama bądź tatuś na pewno Wam pomogą szybko wszystko umyć! Pobawcie się swobodnie malując paluszkami! Zobaczycie jaka to frajda! 

 

Życzymy Wam wspaniałej zabawy i czekamy na Wasze zdjęcia! Powodzenia

Panie Kasia i Madzia :)