Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Język angielski - Jedziemy w świat

Hello Słoneczniki:) How are you today? Jeśli macie ochotę zaśpiewajcie piosenkę na przywitanie.

Przed nami kolejne zajęcia. Dziś zaczynamy nowy rodział z książki. Jest to już ostatni rozdział, bo niedługo wakacje. Summer holiday:)

W tym rozdziale poznacie nazwy pojazdów oraz przymiotniki - czyli nauczycie się opisywać, jakie mogą być przedmioty.

Podczas dzisiejszych lekcji skupimy się na pojazdach - vehicles.

Zapraszam do wykonania lekcji cyfrowych na platformie.

Lekcja 1 (1/5)

(2/5) Look at these means of transport. Make the noises and do mimes for them. - Popatrz na te środki transportu. Naśladuj dźwięki oraz sposób poruszania się na nich.

(3/5) Listen and match. Repeat the words. - Posłuchaj i połącz.Powtórz słowa.

(4/5) Listen and choose the vehicles that you hear. - Posłuchaj i wybierz pojazd, który usłyszysz.

(5/5) Watch, listen and sing. - Obejrzyj, posłuchaj i zaśpiewaj. Możesz skorzystać z rebusowej wersji piosenki.

Lekcja 2 (1/5)

(2/5) Look at the pictures. Which object is missing? - Spójrz na obrazki.Zapamiętaj 5 przedmiotów, które się tam znajdują, a następnie naciśniej pomarańczową strzałkę na prawym dolnym rogu obrazka. Którego przedmiotu brakuje? What is misssing? 

(3/5) Watch, listen and sing. - Obejrzyj, posłuchaj i zaśpiewaj.

(4/5) Listen and choose the correct vehicle. - Posłuchaj i wybierz właściwy pojazd.

(5/5) Connect the dots to find out how Play Box gets to school. - Połącz kropki a dowiesz się czym Plax Box dostaje się do szkoły.

 

Zapomniałabym:) Wykonajcie zadania w książce na str. 71-72 (powtórzcie słówko wheel - koło, wheels- koła) oraz na str. 75. 

Have fun:)

Pani Asia