Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Język angielski - Ubrania, które noszę 2

Hello children:)

How are you today? Look outside. How is the weather? Is it sunny?

Witajcie dzieci oraz rodzice. 

Mam nadzieję, że udało Wam się zalogować na platformie englishplaybox.pl i wykonaliście zadania z lekcji 1-4, dzięki czemu przypomnieliście sobie to, o czym uczyliśmy się ostatnio w przedszkolu. Pora więc, aby rozpocząć bieżące lekcje. W ciągu tygodnia mamy dwa zajęcia, ale będa się one pojawić jako jeden post obejmujący dwie lekcje.

Jestem ciekawa, czy podobają Wam się te zadania i ile z Was bierze w nich udział. Podzielcie się swoimi wrażeniami/zdjęciami przy pracy poprzez Messengera pisząc do mnie lub do p. Ewy, a ona przekaże mi te wiadomości.

Let's start:) Zaczynajmy. Po wykonaniu Lekcji Cyfrowych zróbcie w książce zadania na stronie 41-43.

Lekcja 5 (1/5)

(2/5) Watch, listen and chant (obejrzyj, posłuchaj i spróbuj zaintonować rymowankę o dniach tygodnia)

(3/5) Listen and choose (posłuchaj i wybierz osobę, o której jest mowa w nagraniu)

(4/5) Listen and choose (posłuchaj kolejno nagrań i zaznacz zdania, które są zgodne z ilustracją. Wysłuchaj pytania: "Play Box, have you got a (...)?" i odpowiedzi "Yes, I have got a (...)"/ "No, I haven't got a (...)". ("Play Box, czy masz (nazwa ubrania)?" "Tak, mam (nazwa ubrania)"/ "Nie, nie mam (nazwa ubrania)"

(5/5/) Watch and retell the story. (Obejrzyj i wysłuchaj historyjki ponownie) - słuchając historyjki dziecko samo musi zdecydować kiedy należy przesunąć stronę dalej, aby treść nagrania pasowała do obrazka. Możemy też zatrzymywać historyjkę i zapytać dziecko czy pamięta co wydarzyło się potem.

 

Lekcja 6 (1/5)

(2/5) Watch, listen and chant (obejrzyj, posłuchaj i spróbuj zaintonować rymowankę)

(3/5) Watch and listen to the story. (Obejrzyj i wysłuchaj historyjki ponownie)

(4/5) Look and choose (Zobacz i wybierz) - przyjrzyj się trzem ilustracjom, rozwiń różowy trójkąt zdecyduj czy dziewczynka (Jeannie) czuła się wtedy wesoła, czy smutna (happy or sad)

(5/5) Look at the picture. What is different? (Przyjrzyj się obrazkom. Czym się różnią?) - Znajdź różnice. (To ćwiczenia nie działa u mnie :/, ale można je wykonać po prostu opisując te różnice). Zachęćcie dziecko do nazywania ubrań po angielsku.