Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Koszyczek wielkanocny

Witamy Nasze Stokroteczki...

Dziś porozmawiamy o tym, co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym każdego z Nas. 

Na początek, jednak może jakaś zabawa, abyśmy się troszkę rozruszali. Poproście rodzica o pomoc i działamy.

 

Dzieckiem bądź: Wielkanocne zabawy ruchowe

 

Poruszaliśmy się dziś troszkę, więc zaczynamy nasze zajęcia.

Na początek obejrzyjcie różne obrazki koszyczków i sami powiedzcie co tam się znajduje.... 

 

koszyczek wielkanocny - Podlaskie24             

 Święconka 2020. Jak poświęcić jedzenie samodzielnie w domu? [TEKST BŁOGOSŁAWIEŃSTWA] | Gazeta Pomorska

Katolickie Niepubliczne Przedszkole OGRÓDEK ŚW. FRANCISZKA w Siedlcach

 

Tak.... dobrze zauważyliście, w każdym z koszyczków znajdują się jajka, czyli tzw." pisanki wielkanocne", które są głównym symbolem i daniem tych świąt. Jajko symbolizuje "nowe życie", wy jeszcze jesteście  za mali, i nie do końca na pewno będzie to dla was zrozumiałe, ale postarajcie się chociaż zapamiętać, że jajko to symbol Świat Wielkanocnych.

Jak widzicie, w koszyczku znajduje się również inne smakołyki...a są nimi

- chleb 

- sól i pieprz 

- kiełbaska 

- baranek ( z cukru, albo plastikowy, albo z czekolady)

- kurczaczek 

- i zielone listeczki ( są to liście naszych ulubionych jagód, albo bukszpanu).

 

Myślę, że teraz już każdy z Was  zapamięta, co powinno znajdować się w koszyczku, i jak mamusia uszykuje w domu wasz rodzinny, to osobiście każde z was sprawdzi, czy mama nie zapomniała o niczym..

 

Już wiecie, co zawiera koszyczek, to może teraz troszeczkę zabawy matematycznej... przeliczamy sobie  pisaneczki...

Zadaniem rodzica będzie wydrukowanie pisanek, oraz ich wycięcie, natomiast waszym zadaniem będzie pokolorowanie dwóch pisanek na niebiesko, trzech pisanek na zielono, jednej na czerwono, oraz czterech na żółto. Jak już pisanki będą pokolorowane, podzielcie  je na odpowiednie grupy, każda grupa musi zawierać jeden kolor. Jak już jajka będą pogrupowane, przeliczcie każdy kolor jeszcze raz, i spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

Których jajek jest najwięcej?

Których jest najmniej?

 

Potrzebne materiały: kredki, kartki, dowolny utwór muzyki poważnej, frotka. TEMAT TYGODNIA: Wielkanoc 09.04.2020r. (czwartek)Potrzebne materiały: kredki, kartki, dowolny utwór muzyki poważnej, frotka. TEMAT TYGODNIA: Wielkanoc 09.04.2020r. (czwartek)Potrzebne materiały: kredki, kartki, dowolny utwór muzyki poważnej, frotka. TEMAT TYGODNIA: Wielkanoc 09.04.2020r. (czwartek)

 

Na koniec, mamy dla Was jeszcze pracę plastyczną, poproście rodzica o wydrukowanie rysunku Koszyczka Wielkanocnego i pokolorujcie go ślicznie...jeżeli ktoś nie ma drukarki, to rodzic może sam narysować koszyk i dać dziecku do ozdobienia. Prace można przesyłać na Naszą grupę na ms.

Jaś i Małgosia - Przedszkole Nr. 46 w Gdynia

 

Życzymy miłej pracy.

Pozdrawiamy 

Pani Jola i Pani Magda