Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Liczymy kurki i jajeczka

Witam kochane Brateczki!!!

Przed Nami kolejny dzień Wielkiego Tygodnia. 

Wielkanoc kojarzy się Wam dzieciaczki, z kolorowymi pisankami i kurczaczkami. Samo ozdabianie jajek, to ogromna frajda i rozrywka, zarówno dla Was, jak i dla Waszych rodziców. Ale najfajniejsze jest w tym wszystkim to, że można połączyć to z matematyką, ponieważ jajeczka możemy przeliczać, grupować, dzielić na kolory, dodawać, odejmować itd. My przygotowałyśmy dziś dla Was dwa proste zadania matematyczne, z którymi na pewno dacie sobie świetnie radę.

 

Zadanie 1.

Poproście Rodzica o pomoc w przygotowaniu 10 papierowych kurek i 10 papierowych pisanek. Jak już będziecie mieli gotowe, odliczcie 6 kur i położcie przed sobą na stole, a pod każdą z nich połóżcie po 1 jajeczku, sprawdzając przy tym, czy liczba pisanek, zgadza się z liczbą kur. Następnie zakryjcie oczka, i poproście rodzica o zabranie paru jajek. Kiedy osoba dorosła wykona już swoje zadanie, otwieracie oczy i na nowo przyglądacie się swoim kurczaczką i pisanką, obserwując czy liczba kur zgadza się z liczbą jajek, a jeżeli czegoś brakuje, Waszym zadaniem jest policzyć, ile jajek zniknęło?, a ile jajek zostało?

 

Zadanie 2.

Do Naszego kolejnego zadania, oczywiście wykorzystamy Wasze papierowe pisanki. Musicie odliczyć 4 jajeczka i położyć je przed sobą, następnie zadaniem Rodzica będzie dołożenie kolejnych 6 jajek. Po dołożeniu dziecko przelicz wszystkie jajeczka, od nowa, na głos (kto umie sam, liczy sam, a kto jeszcze nie potrafi, prosi o pomoc mamę, albo tatę). Po przeliczeniu staramy się ułożyć samemu, bądź z pomocą rodzica równanie 4+6=10.

 

Myślę, że każde z Was świetnie poradzi sobie z tymi zadaniami, oczywiście, jeżeli macie ochotę, możecie dalej bawić się Waszymi pisankami i kurkami, układając inne równania, odejmując kurki, dodając jajka, przeliczając itd.

 

Na koniec podaję Wam również link, pod którym znajdziecie wiele innych zabaw matematycznych, na ten Wielki Tydzień.

https://www.kidipage.com/pl/karty-pracy/przedszkole/index.html

Życzymy miłego słonecznego dnia.

Wasze Panie.