Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Motylek - majowy promyczek

Witajcie Stokroteczki!

Dziś poznamy kolejnego mieszkańca majowej łąki :) Mamy nadzieję, że po wczorajszych zajęciach trochę bardziej polubiłyście pszczółki i już tak nie będziecie się ich bały :)

Aby dowiedzieć się, o kim będzie dzisiaj mowa posłuchajcie wesołej piosenki!

https://www.youtube.com/watch?v=NFvfoCdPQWU - w trakcie trwania piosenki możecie naśladować bohatera o którym mowa i też fruwać po łące!

 

TAK! To o motylku będziemy dziś mówić! 

Na początek mamy dla Was ważne zadanie - obejrzyjcie rysunki i powiedzcie gdzie na obrazku znajduje się motylek:

 

Pobawcie się teraz z rodzicami wykorzystując do zabawy ulubioną zabawkę i krzesło! Poćwiczcie zwroty: za, pod, na, przed.

 

Kolejne zadanie z motylkiem w roli głównej:

Trzeba jednakowe motylki dobrać w pary! Nazywajcie przy tym wszystkie kolory! 

Kiedy już skończycie zadanie - pobawcie się z Rodzicami w zabawę słowną: "Zielony jak........." , "Czerwony jak........."

A teraz coś co lubicie najbardziej! Zabawa plastyczna - do wykonania oczywiście motylek! Dziś do wyboru :

Można pokolorować motylka wg wzoru - ale to bardzo trudne zadanie i koniecznie poproście o pomoc starsze rodzeństwo lub Rodziców! 

Mamy jednak jeszcze jedną możliwość - piękny motylek wykonany farbami - podrzucamy pomysł: 

potrzebne będą farby, karton i Wasze rączki :)

Życzymy wesołej zabawy i pięknych prac!

P.S. Dziś obchodzimy Święto Pielęgniarek i Położnych - zachęcamy Was do wykonania pięknych laurek w podziękowaniu za ich trud pracy w tym ciężkim dla nas okresie!( A może na laurce będzie Wasz motylek?) Wasze prace wysyłajcie na naszą grupę, a my je wstawimy na stronie Fb pod postem z życzeniami dla pracowników służby zdrowia! 

Pozdrawiamy 

Panie Kasia i Madzia