Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Mulitimedia dawniej i dziś

Dzień dobry Słoneczniki!!!

Ciekawe jesteśmy jak poradziliście sobie z kodeksem „Zasad korzystania z telewizji” i czy staracie wraz z Waszymi domownikami go przestrzegać. Mamy nadzieję, że oczywiście tak!;)

Dziś na dobry początek dnia troszkę poćwiczymy. Potrzebne nam będąco tego stare gazety, które na pewno macie w swoich domach – zabawa nazywa się bowiem „Bawimy się gazetami” Rozłóżcie zatem gazetę na podłodze, słuchajcie rymowanki i wykonujcie zawarte w niej polecenia:

Na mojej gazecie stoję sobie

Na mojej gazecie siedzę sobie

Na mojej gazecie leżę sobie

Na mojej gazecie przysiad robię

Na mojej gazecie mostek robię

Na mojej gazecie na jednej nodze stoję

A teraz robię miejsce Tobie.

Podobała Wam się zabawa? Macie ochotę na jeszcze jedną? Zapraszamy do zabawy „Gazetowa paczka” z elementem czworakowania.. Drodzy Rodzice połóżcie dzieciom na plecach gazety, które na czworakach mają chodzić w dowolnych kierunkach, pilnując aby gazety nie spadły na podłogę.

Zapewne wszyscy wiece jak wyglądają współczesne urządzenia elektroniczne: telefon komórkowy, laptop, telewizor, komputer, kalkulator. ? Urządzenia te są nośnikami informacji, dzięki nim szybciej docierają do nas informacje.  Zastanawiałyście się, jak kiedyś przekazywane sobie informacje? Porozmawiajcie o tym z Rodzicami…(listy, telefony stacjonarne, liczydła, maszyny do pisania).

    

Kochani dziś także poznacie kolejną cyferkę, będzie to cyfra „16”. Przed Wami kilka zadań, w których pokażecie liczbę „16” na kilka sposobów:

- 16 razy klaśnijcie

- 16 razy wykonujcie przysiady

- 16 razy uderzajcie o dywan

Jeśli macie w domu liczydełko policzcie i pokażcie na nim „!6”, jeśli nie wykorzystajcie do tego dowolne liczmany, np. fasolki, guziki. Ułóżcie zatem w jednym rzędzie 10, a w drugim 6 liczmanów. Policzcie czy łączna ich liczba wynosi 16, bowiem”16” to liczba składająca się z jednej dziesiątki i sześciu jedności.

Otwórzcie teraz Wasze KP4s. 8-9, przed Wami zabawa matematyczna- policzcie rakiety, dorysuj tyle, aby było ich 16.  Wykonajcie też zadanie 1-3 s. 9.

Popracujcie też z proponowaną kartą pracy.

Pozdrawiamy Wasze Panie;)