Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Poznajemy zwierzęta duże u małe

Witamy Was Dzieci Nasze Kochane !!!

Dziś nadal będziemy spędzać czas na wiejskim podwórku, bo przecież każdy z nas kocha zwierzęta te duże....a najbardziej te malutkie - takie cudne i słodziutkie.

Na początek na rozgrzewkę mamy dla Was.......zgadnijcie co????

Dyktando rysunkowe – czyli zabawę grafomotoryczną rozwijającą orientację na kartce.

Dzieci otrzymują od opiekuna kartkę A4 oraz flamastry. Rodzic prosi, aby dziecko wskazało górę strony, a następnie jej dół. Prosi, żeby pokazało prawy bok strony, a następnie lewy. Na zakończenie zachęca, żeby dziecko poprowadziło wskazujący palec po prawej krawędzi kartki do lewej i od góry do dołu. Następnie tłumaczy, że  zadaniem dziecka będzie narysowanie zwierząt w odpowiednim miejscu na kartce. Zwierzęta muszą być narysowane dość szybko, więc rodzic za każdym razem będzie odliczał od 20 do 0. Na podstawie swojego (przygotowanego wcześniej) arkusza opisuje położenie zwierząt, np. Na dole kartki na środku znajduje się krowa. Obok, z prawej strony należy narysować świnkę. W prawym górnym rogu jest kura, a w lewym górnym rogu koza. Po zakończeniu pracy dzieci mogą obejrzeć rysunek rodzica i porównać go ze swoim. Weryfikują tym samym poprawność wykonania zadania. 

Mamy nadzieję, ze podobało Wam się to zadanie, my już "widzimy w swoich głowach", jak dobrze się bawiliście i ile śmiechu przy tym było..,

Teraz porozmawiamy sobie troszeczkę, o bezpieczeństwie na wsi. Każdy z Nas wie, że  zwierzę, czy to duże, czy to małe, kiedy czuje się zagrożone, to stara się bronić. Dlatego pamiętajcie, żeby nigdy samemu nie podchodzić do zwierzęcia, szczególnie na jego własnym terenie, bo nigdy nie wiadomo jak zareagują.

Bezpieczni na wsi – zabawa dydaktyczna, rozpoznawanie zagrożeń podczas pobytu na wsi.

Rodzic prosi, żeby dzieci zastanowiły się, czy tylko krowy bywają niebezpieczne i co może stanowić zagrożenie na wsi (odnoszą się do własnych doświadczeń ). Następnie rodzic wyjmuje monetę. Dziecko rzuca monetą raz. Jeśli wypadnie orzeł – wymienia czynności, które można wykonywać, gdyż są bezpieczne (i pod jakimi warunkami), np. Można karmić kury pod opieką dorosłego. Można zbierać owoce, które rosną na krzewach, ale należy uważać na osy. Jeśli wypadnie reszka – wymienia te czynności, które są zabronione, np. Nie wolno bawić się w pobliżu maszyn rolniczych. Nie można zbliżać się do zwierząt.

A teraz mała zagadka, odszukajcie 10 różnic na obrazku.. Ciekawe kto z Was ma bystre oczko i odszuka szybciutko. 

 

Na wiejskim podwórku – Przedszkole Akademia Wyobraźni w Marklowicach

 

A wiecie nad czym się jeszcze zastanawiamy, a mianowicie nad tym czy Wy wiecie jak nazywają się dzieci niżej wymienionych zwierzą:

1. Dziecko świni to...........(prosiaczek)

2. Dziecko krowy to...........(cielaczek)

3. Dziecko konia to .............(źrebaczek)

4. Dziecko kury to..............(kurczątko)

5. Dziecko kaczki to............(kaczątko)

 

I na koniec dzisiejszego dnia zadanie w formie pracy plastycznej. Wczoraj była świnka, a dziś będzie krówka. Postarajcie się zrobić taką krówkę:

15.04.2020 ZWIERZĘTA NA WIEJSKIM PODWÓRKU - Grupa „PLASTUSIE ...

Miłej pracy kochani....

Do jutra....